12 september, Even kennismaken: Juf Mayken

Hoi allemaal, 

 

Mijn naam is Mayken Jellema en ik doe dit schooljaar mijn liostage (eindstage) op de Syl in groep 1,2 en 3. Voor nu ben ik er op de woensdag zodat de kinderen en ik elkaar alvast leren kennen en ik een begin kan maken aan mijn onderzoeksplan, de scriptie. Ik vind het prettig dat de kinderen alvast weten wat ze aan mij hebben zodat, als het zover is, ik geen onbekende voor ze ben. Wanneer mijn lioperiode aanbreekt ben ik er in ieder geval op de maandag, dinsdag en woensdag. Ik ben heb zin in dit schooljaar en mocht u nog vragen hebben stel ze gerust!

 

Groet,

Mayken


5 maart, Juf Jacoba 25 jaar in het onderwijs!

Het is feest want juf Jacoba staat vandaag 25 jaar voor de klas!! 

Teo de Groot, onze algemeen bestuurder, kwam langs met een mooi bos bloemen en een envelop met inhoud.

Juf Jacoba is destijds begonnen als bovenbouwleerkracht en heeft op verschillende scholen gewerkt. Ze is een harde werker, houdt van een grapje en toneelspelen, is een betrokken leerkracht voor onze leerlingen, en een hele fijne collega!

We hopen dan ook dat ze het nog heel veel jaartjes met plezier op onze school blijft werken. En nog vele leerlingen kunnen genieten van haar levendige lessen.


17 september, Koken op De Syl

Het is tijd om te oogsten. De oogst van de appelboom kunnen we verwerken tot appelmoes. Maandag mocht groep 2 appelmoes maken en woensdag was groep 3 aan de beurt. Natuurlijk gingen we de appelmoes ook proeven en vergelijken met appelmoes uit een potje gekocht in de supermarkt. We waren het erover eens dat “onze echte” appelmoes lekkerder is. 

Ook groep 8 ging aan het werk in on onze keuken. Ze moesten recepten lezen en vervolgens pizza's maken. Het smaakte heerlijk!


22 augustus, Perenboom geplant door groep 1/2/3 en opknappen plein

Vrijdagmiddag hebben we met groep 1/2/3 onverwachts een perenboom op ons grasveldje geplant.

De perenboom was opgehaald in Leeuwarden door ouders van SWS de Swirrel. Zij hadden ook perenbomen voor De Swirrel opgehaald. De kinderen hebben beloofd dat ze de boom veel liefde en aandacht gaan geven zodat we over een paar jaar heerlijke conference handperen kunnen gaan eten/verkopen op onze school.

Het is meteen ook de start van ons "groene plein". Het komend schooljaar zouden we graag het schoolplein wat willen opknappen. Als eerste zouden we heel graag de bosjes bij het raam van de peuters verwijderd willen hebben en hiervoor in de plaats boomschors en zaaibakken voor de kinderen willen maken. Als we het laten doen is dat erg duur en dat gaat ook af van ons onderwijsbudget voor de kinderen. Het zou ontzettend fijn zijn als we dit met ouders van onze school zouden kunnen oppakken. Met een paar ouders met het juiste materiaal is het een klus die we als school prima zelf kunnen doen. Welke ouders zouden dit voor ons kunnen doen/regelen? U kunt zich opgeven bij juf Gea.

Heeft u andere leuke pleinideeën voor ons die niet teveel geld kosten? Meldt het bij ons.


8 mei, Start onderwijs op 11 mei

Wij vinden het fijn om op maandag 11 mei de kinderen weer te verwelkomen in hun klas. Voor de meivakantie heeft u al een overzicht gekregen van de indeling in de A en B groep en ook op welke dagen deze groepen naar school gaan.

Afgelopen woensdag heeft het team met elkaar afspraken gemaakt om de start mogelijk te maken en hebben we een plan van aanpak opgesteld. Vervolgens is dit plan voorgelegd aan de medezeggenschapsraad voor advies. Onder het kopje documenten op deze ouderportaal kunt u dit plan lezen.

In de bijlage van dit bericht hebben we de afspraken die vanaf volgende week gelden voor u op een rijtje gezet. heeft u vragen over het plan van aanpak of over de afspraken? Stel ze gerust via mail of telefoon.

Zou u de kinderen makkelijk zittende kleding aan willen doen i.v.m. gymlessen die buiten plaats vinden? Verder is ons fruitproject afgelopen en moeten de kinderen hun eigen fruit en lunch meenemen. De schooltijden zijn iedere dag van 8.30-14.00 uur. De materialen die de kinderen voor het thuisonderwijs gebruikt hebben moeten weer mee naar school om daar te kunnen gebruiken. (devices etc.)


1 november, EU-Schoolfruitproject op De Syl

Van 11 november t/m 17 april doen we mee aan het EU-Schoolfruitproject. De kinderen krijgen in deze periode op school gratis drie porties groente en fruit per week. We vinden het heel fijn fijn dat we hiervoor uitgekozen zijn. Ook horen er lessen bij over fruit, groente en gezonde voeding. We hebben ons ingeschreven op dit project omdat het past bij onze visie op school en omdat het ook heel mooi aansluit bij ons keukenproject. Met EU-Schoolfruit leren kinderen spelenderwijs om verschillende soorten fruit en groente te eten. Dat is niet alleen gezond, maar ook leuk!

Het fruit wordt op maandag bij ons gebracht. Op dinsdag, woensdag en donderdag wordt het fruit uitgedeeld. Dit betekent dat uw zoon/dochter op dinsdag, woensdag en donderdag geen fruit hoeft mee te nemen in deze periode.

Wilt u elke week weten welke stuks fruit of groente uw kinderen ontvangen? Schrijf u dan in voor de Nieuwsbrief voor Ouders via www.euschoolfruit.nl/schoolfruitnieuwsbrief .

Het EU-Schoolfruitprogramma is een goede start om de aanbevolen hoeveelheid groente en fruit per dag te halen.Het EU-Schoolfruit- en groenteprogramma is een initiatief van de Europese Unie, het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, Rijksdienst voor Ondernemend Nederland en het Steunpunt Smaaklessen & EU-Schoolfruit. Het programma wordt ondersteund door het Voedingscentrum. Het fruit wordt geleverd door Boekel AGF.

 


1 november, Hiep Hoera....het is gelukt. Peuters op De Syl!!

Het is zover!!
Het lokaal voor de peuters is goed gekeurd en .............we hebben deze week een nieuwe peuterjuf in dienst genomen.
Haar naam is Ilse-Maaike, ze is 25 jaar en werkt op dit moment op een baby/peutergroep en een BSO groep. Zij gaat op dinsdag en donderdagochtend de peuters op de Syl doen en op maandag en woensdag en vrijdag op onze school als onderwijsassistent ingezet worden.
De peutergroep start op dinsdag 7 januari 2020. Eerder is helaas niet mogelijk omdat juf Ilse Maaike een opzegtermijn heeft van minimaal 2 maanden.
Zouden jullie een berichtje naar school willen sturen om aan te geven of we jullie zoon/dochter mogen verwelkomen in onze peutergroep en zouden jullie dit ook willen doorgeven aan ouders die ook kinderen in de (bijna) peuterleeftijd hebben. Laat hen ook even met school contact opnemen. We zijn namelijk erg nieuwsgierig met hoeveel kinderen we in januari kunnen gaan starten. De peutergroep start op dinsdag 7 december tussen 8.30-8.45 uur en de eindtijd voor de peuters is 11.45 uur. 
 


1 november, Hiep Hiep Hoera....het is gelukt. Peuters op De Syl!!

Het is zover!!
Het lokaal voor de peuters is goed gekeurd en .............we hebben deze week een nieuwe peuterjuf in dienst genomen.
Haar naam is Ilse-Maaike, ze is 25 jaar en werkt op dit moment op een baby/peutergroep en een BSO groep. Zij gaat op dinsdag en donderdagochtend de peuters op de Syl doen en op maandag en woensdag en vrijdag op onze school als onderwijsassistent ingezet worden.
De peutergroep start op dinsdag 7 januari 2020. Eerder is helaas niet mogelijk omdat juf Ilse Maaike een opzegtermijn heeft van minimaal 2 maanden.
Zouden jullie een berichtje naar school willen sturen om aan te geven of we jullie zoon/dochter mogen verwelkomen in onze peutergroep en zouden jullie dit ook willen doorgeven aan ouders die ook kinderen in de (bijna) peuterleeftijd hebben. Laat hen ook even met school contact opnemen. We zijn namelijk erg nieuwsgierig met hoeveel kinderen we in januari kunnen gaan starten. De peutergroep start op dinsdag 7 december tussen 8.30-8.45 uur en de eindtijd voor de peuters is 11.45 uur. 
 


1 oktober, Lezen

Vanmorgen hebben wij de eerste inloop ochtend gehad. Het aantal ouders wat in de groep kwam kijken bij hun kind was matig. Het is tijdens deze inloop de bedoeling dat u mee mag met uw kind in de groep van 8.15-8.30 uur. U kunt samen met uw kind bekijken wat hij/zij allemaal doet. Het kind vertelt over zijn/haar werk in de groep. De leerkrachten zijn op dat moment ook aanwezig.  Daarna van 8.30-9.00 uur bent u welkom in de keuken voor koffie/thee, waar Gea en Grethilda open staan voor vragen, meedenken en adviezen van u als ouder. Ook hebben wij voor deze inloop een thema. Het is een laagdrempelige inloop waarmee we de communicatie tussen ouders en school willen stimuleren/onderhouden.

Vandaag stond in het teken van "lezen".  Maureen, van de bibliotheek, heeft ons het e.e.a. verteld over lezen, voorlezen en de bibliotheek. In de gang liggen informatieve folders met tips voor u om mee te nemen. School heeft ook iets verteld over het aanbod van het leesonderwijs en hoe wij dit in de praktijk organiseren. De volgende inloop ochtend is woensdag 20 november, eerst 15 minuten kijken bij uw kind, aansluitend in de inloop in de keuken. Het onderwerp is : "wat doen wij met kinderen die wat meer kunnen?". Noteer alvast in uw agenda. We hopen u dan te zien.

Team SWS de Syl